Mezinárodní dětský a studentský umělecký festival

 4. Mezinárodní dětský a studentský umělecký festival, Praha 2020

UMĚNÍ V KARANTÉNĚ

Výstava obrazů, kreseb a zdobených roušek

21. - 22.8. 2020

Kongresové centrum Praha

karantena obraz mezinarodni festival PrahaV Kongresovém centru Praha již tento pátek a v sobotu veřejnosti představí svá výtvarná díla české děti a studenti z uměleckých škol a dětských domovů. Spolu s nimi se zapojila také tvořivá mládež z výtvarných kroužků ze sdružení národnostních menšin a krajanských spolků původem například z Ruska, Arménie, Číny, Německa a dalších zemí.

První polovina tohoto roku významně zasáhla do života dospělých i dětí na celém světě. A právě o tom, jak se děti a studenti vypořádali s dlouhým časem karantény, bude vypovídat letošní výstava na téma Umění v karanténě. V řadě kreseb děti až překvapivě vyjádřily své osobní pocity a vnímání tohoto složitého období.

Symbolem zdraví, ohleduplnosti a naděje se takřka pro celý svět stala ROUŠKA. Tento malý velký pomocník v boji proti zákeřnému onemocnění je také součástí letošní umělecké tvorby mládeže. V praktické části festivalového programu budou mít děti za úkol roušky výtvarně pojednat a ozdobit.

Tradicí každého festivalového ročníku se stala malba společného obrazu. V sobotu dopoledne tak volnou technikou účastníci vytvoří obraz o délce 20 metrů. Návštěvníci festivalové výstavy se spolu s nimi mohou do malování zapojit. Kongresové centrum Praha se tak na dva srpnové dny promění v galerii umění a tvořivosti. Návštěvníci si budou moci prohlédnout na stovku prací.

Výstava se koná v rámci 4. ročníku Mezinárodního dětského a studentského uměleckého festivalu, Praha 2020 v Kongresovém centru Praha, (metro C, Vyšehrad), vchod č.5.

Pro veřejnost je otevřeno v pátek 21.8. od 13:00 do 17:00, v sobotu 22.8. od 10:00 do 17:00.

Vstup zdarma.

Festival spolupracuje s místními folklorními a krajanskými spolky a národnostními menšinami, které se věnují udržování lidových tradic a rozvíjení umělecké zájmové činnosti mládeže v oborech výtvarného umění, hudby, zpěvu, tance a dalších tvůrčích dovednostech. Jejich vystoupení jsou vždy milou součástí programu tohoto festivalu.Mezinarodni detsky studentsky festival

Účastníci se v rámci svého festivalového pobytu budou seznamovat s českým a evropským uměním. Navštíví například prostory Národního muzea a nedaleký památný Vyšehrad, kde si vyzkoušejí malbu tzv. v plenéru. Porota složená z výtvarníků ocení nejzajímavější díla. Na závěr letošního setkání si ti nejúspěšnější slavnostně převezmou svá ocenění.

Přidat komentář

Logo star-snippets.com

Notice: Undefined index: ramovani-paspartovani.eu in /var/www/web14/htdocs/application/modules/site/controllers/StarController.php on line 437

Notice: Undefined index: ramovani-paspartovani.eu in /var/www/web14/htdocs/application/modules/site/controllers/StarController.php on line 439