Slovník pojmů "S"

Satinýrka
Přítlačný stroj válcového tvaru.

Sítotisk
Grafická technika přezdívaná též jako průtisk nebo šablonový tisk s mezinárodním označením S. Jedná se o samostatnou tiskovou techniku nepatřící do risku z plochy. Mezi metody sítotisku patří metoda přímá vymývaná, přímá fotomechanická, přímá vykrývaná, nepřímá vyřezávaná, nepřímá fotomechanická, nepřímá dvouvrstvá.
Na průtiskový materiál se protlačuje barva přes prostupná místa šablony. Bílou práškovou barvou přibarvíme acetonový lak a zakryjeme všechna místa, která mají být na výsledném tisku bílá.

Suchá jehla
Rytině blízká technika tisku z hloubky mající mezinárodní označení C4. Neprovádí se rydlem, ale ostrou jehlou, případně pilníčkem. Oproti leptu se jehlou nekreslí, ale ryje. Vlastní rytí musí probíhat kolmo na destičku. Po obou stranách čar jehla lehce zvedá kov a tak vzniká tzv. grádek. Ten se na rozdíl od jiných technik neodstraňuje. Deska, který se zpracovává běžným způsobem, vydrží asi 40-50 kvalitních tisků. Následně kvalita tisku ubývá.

 

 

Katalog firem

Firemní­ profil

Novinky e-mailem

Přihlásit se k odběru novinek. Odesláním souhlasíte s GDPR.

Your mailing list:

list
Přihlaste se k odběru novinek. Odesláním souh...

Please help us prevent spam, and solve this little math question!

captcha

() Mandatory fields

Information

×

Přihlásit se

Logo star-snippets.com

Notice: Undefined index: ramovani-paspartovani.eu in /var/www/web14/htdocs/application/modules/site/controllers/StarController.php on line 437

Notice: Undefined index: ramovani-paspartovani.eu in /var/www/web14/htdocs/application/modules/site/controllers/StarController.php on line 439