Mýty a fakta o rámování obrazů

Jedním z nejdůležitějších úkonů při rámování obrazů je bezesporu pasparta. Pasparta dodává obrazu větší prostor a celé dílo tak působí daleko vzdušněji. Pomáhá také vytvářet soulad mezi rámem a samotným obrazem, sklo díky paspartě není položené přímo na obrazu a tak v tomto směru zabraňuje jeho ničení. I z malé dětské ilustrace nebo obyčejné fotografie udělá pasparta vznešený obraz, který může být velmi hodnotným dárkem.
Výběr celkové velikosti rámu je velmi důležitý a občas i velmi náročný. Jedním z velkých mýtů rámování je to, že samotný rám by měl mít stejnou velikost jako rámovaný obraz. To samozřejmě není pravda. I k podstatně malému obrázku lze vybrat rám o hodně větší. Důležité je se zaměřit na samotné dílo. Je natolik jednoduché, že by mu nevadil velký masivní rám? Je natolik komplikované, že kolem sebe potřebuje více nějakého prostoru? Pokud ano, velký rám je skvělou volbou. V tomto ohledu je důležité mít cit a pochopení pro obraz. Zkrátka zjistěte, co váš obraz potřebuje k tomu, aby perfektně vyniknul. Rámování obrazů se tak pro vás stane příjemnou výzvou.
Co se týká barvy rámu, nejdůležitější je, aby barevně ladil k obrazu a paspartě. Je dobré, aby bylo na první pohled patrné, že byl samotný rám vybraný nebo vyrobený právě pro tento obraz. Většinou se vyplácí, aby barva rámu byla jednou z barev nebo barevných podtónů na obrazu.

Přidat komentář

Logo star-snippets.com

Notice: Undefined index: ramovani-paspartovani.eu in /var/www/web14/htdocs/application/modules/site/controllers/StarController.php on line 437

Notice: Undefined index: ramovani-paspartovani.eu in /var/www/web14/htdocs/application/modules/site/controllers/StarController.php on line 439